Portekiz Golden Visa Programı, değerini ve popülerliğini sürekli artırıyor. Büyük turizm faaliyetlerinin yanı sıra, son zamanlarda ülke yatırımcı vizesi programları kapsamında popüler bir seçeneğe dönüştü. Portekiz hükumetinin 2012 yılında yürürlüğe soktuğu Golden Visa Programı aracılığıyla önemli miktarda gayrimenkul yatırımı alıyor.

Çevre Dostu Başkent Lizbon

Ülkenin turizm sektöründeki başarısından ayrı olarak, Lizbon, Nijmegen’de düzenlenen bir törenle “2020 Avrupa Yeşil Başkent” ödülünü aldı. Jüri sürdürülebilirlik değer alarak Lizbon’un Avrupa Birliği’ndeki diğer birçok şehir için ilham verici bir konumda ve rol model olabileceğini düşündü. Portekiz sermayesi, hem ekonomik büyümede hem de sürdürülebilirlikte başarıya örnek teşkil etmiştir.

Lizbon’u Avrupa Yeşil Başkenti 2020 olarak adlandıran jüri, Lizbon’un sürdürülebilir arazi kullanımı, yeşil büyüme ve ekolojik yenilik, iklim değişikliğine uyum ve sürdürülebilir kentsel ulaşım çözümlerinde özellikle iyi olduğunu tespit etti. Bu yüzden, yoğun nüfuslu başkentlerden biri olmasına rağmen, Lizbon hala yaşanabilecek bir yer olarak öne çıkıyor.

Golden Visa Programının Sağladığı İmkanlar

Portekiz Golden Visa programı, Avrupa Birliğine mensup olmayan ülkelerin vatandaşlarına belirli bir miktar yatırım karşılığında oturma izni sunuyor. Beş yıl yasal oturum süresinin ardından Portekiz vatandaşlığına başvurma imkanı sağlayan program, Avrupa vatandaşı olmak isteyen bireyler arasında oldukça popüler. Gayrimenkul yatırımı olarak en az 500.000 Euro değerinde bir yatırım gereklidir. Ülkeye nitelikli yabancı yatırım çekmek için başlatılan program gün geçtikçe daha çok yatırımcının dikkatini çekiyor.

Portekiz’de Gayrimenkul Piyasası

Portekiz mülkleri ve özellikle Lizbon evleri, son yıllarda oldukça hızlı bir şekilde değerlerini artırdı. Bu nedenle yatırımcılar genellikle Lizbon merkezinde gayrimenkul satın almayı pahalı buluyor. Yine de, Lizbon veya kıyı bölgelerinin daha fazla kırsal kesimi büyük ve eşsiz gayrimenkul fırsatları sunmaktadır.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *